Şahnaz Kula Beauty/

Derma Brazyon

Yaşam Koçu

DERMABRAZYON  --CİLT SOYMA 

 
 

 
 

Mikrodermabrazyon cerrahi olmayan bir yöntem olup, kimyasal ve lazer harici mekanik olarak cilt soyulması işlemine denir. Ağrısız alternatif bir tedavi yöntemidir. 

Cilt hasarlarının giderilmesinde, cildin genç görünüm kazanmasında hızlı ve konforlu bir uygulamadır. 

Hangi durumlarda kullanılır? 

 • İnce çizgiler ve kırışıklıkların azaltılması, 

 • Güneş hasarlı ciltlerin yenilenmesi, 

 • Akne izlerinin giderilmesi, 

 • Siyah noktaların giderilmesi, 

 • Yaşa bağlı lekelerin yüzeysel tedavisi 

 • Ciltteki pürüzlerin düzeltilmesi. 

Dermabrazyon uygulaması sonuçları, faydası nelerdir? 

 • Sonuçları çabuk görülür. 

 • Erken yaşlanma belirtilerini önler. 

 • Genellikle tedavi öncesinde bir hazırlık gerektirmez. 

 • Tedavi sonrası uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz. 

 • Genç yaşlı kadın erkek tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. 

 • Anti-aging ve akne tedavisi kremlerinin daha iyi emilmesi için çok uygun ortam yaratır. 

Birden fazla prosedürle uzun süreli etkisi ve dikkat çekici sonuçları görülür. 

Nasıl uygulanır? 

Dermabrazyon, cilt üzerine ince kristalleri son derece kontrollü bir şekilde püskürten vakumlu bir cihaz ile yapılır. Bu kristaller cilt yüzeyine yüksek hızda gönderilir ve cildin epidermis adı verilen üst tabakasından ölü hücrelerin bulunduğu katman soyulur. Bu soyma işlemi cilt tonunu ve dokusunu yeniler, alttan yumuşak, pürüzsüz, canlı bir cildin oluşmasına neden olur. Aynı zamanda altta yatan epidermis uyarılır, kollagen yapımı artar, dermis tabakasında yaşlanma etkilerine karşı direnç artar. 

Dermabrazyon tüm yüz gençleştirme prosedürleri ile birlikte (dermal dolgu uygulamaları gibi) kombine uygulanabilir. 

Uygulama ne kadar sürer? 

Cildin durumuna ve tedavi edilecek bölgeye bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürer. Tedavi öncesi herhangi bir hazırlığa ihtiyaç duyulmaz. Bu tedavi 3- 6 seans uygulanabilir, seans araları 14 gündür. 

Sonuçlar ne zaman görülür? 

Birçok hastada ilk tedaviden hemen sonra cilt dokusunda bir iyileşme görülür. 3 -4 seans sonrası uzun süreli etkisi çarpıcı şekilde görülür. 

Yan etkisi nelerdir? 

Tedavi sonrası anti oksidan nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanması uygundur. 

Ciddi bir yan etkisi yoktur. Genellikle tedavi sonrası sosyal yaşama rahatlıkla dönülebilir. Çok az kişide 24 saat kadar sürebilecek kızarıklık olabilmektedir. 

Tedavi sonrası güneşe maruz kalınması, sauna ve yoğun egzersiz yapılması önerilmez. 

 

 

Hizmetlerimiz

Şahnaz Kula Beauty

Güleryüzlü ve Uzman Personelimiz ile Siz Değerli Müşterilerimize Artık Yeni Adresimizde Yeni Ürün ve Teçhizatlarımız ile Daha Modern Bir Anlayış ile Hizmet Vermekten Gurur Duymaktayız.

Profesyonel Makyaj, Kalıcı Makyaj, İğneli Epilasyon, Laser Epilasyon, Zayıflama, Vücut Bakımı, El - Ayak Bakımı, Depilasyon Hizmetlerimizden Faydalanabilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin;
0212 855 65 35

RADYO FREKANS

Isıyla Eritilen Yağ Dokusu Küçülür

LEKE TEDAVİSİ

Leke tedavisi güneş lekesi, çiller, yaşlılık lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde tek başına veya diğer yöntemlerle beraber kullanılabilir.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucut için özel tasarlanmıştır, ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir .

LPG INTEGRAL

Dünyada Sellülit Tedavisinde Etkinliği Bilimsel Araştırmalarla Kanıtlanmış FDA Belgeli Tek Endermoloji Cihazı LPG’dir.

PROTEZ TIRNAK

Protez tırnak öncelikle tırnağa estetik görünüm kazandırmak için uygulanır. Sağlıklı, hijyenik hizmet veren salonlarda, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

EPİLASYON

İstenmeyen tüylerin, çeşitli yöntemlerle kalıcı olarak yok edilmesine epilasyon denir. Epilasyon vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanır. Koltuk altı, bikini, yüz, çene, boğaz, ense, kol, bacak ve el bölgeleri kalıcı kıl yok etme tedavisi amaçlı epilasyonun uygulandığı en yaygın bölgelerdir.

YÜZ RADYO FREKANSI

Tüm cilt tiplerine uyan 3 yeni lift başlığı ile AntiAging Etkisi Sağlar. Yok olmuş kırışıklar, Yenilenmiş cilt (kolajen artışı), Toparlanmış yüz hatları, Şahnaz Kula İle Güzelliğinize Güzellik Katın

DERMAROLLER

Dermaroller, bir silindir üzerinde sıralanmış mikro iğneleri olan bir tedavi aracıdır. Mikroiğneleme amacıyla kullanılan bir diğer araç da Dermastamp’tır

CİLT BAKIMI

Cildinizin daha uzun ömürlü, sağlıklı genç, canlı ve ışıltılı görünmesi için Cilt Bakımı yaptırmalısınız. Normal bir cildin sağlığını ve güzelliğini sürdürebilmesi için en üstteki ölü hücrelerin sürekli dökülüp yenilenmeleri

LENF DRENAJ

Cilt Kalitesinde Düzelme, İncelme, Deri Altında Sıkılaşma Lenf Drenaj İle Mümkündür. Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı

PASİF JİMNASTİK

Efor Sarfetmeden Diyetle Yağ Hücrelerinin Boşaltılmasıyla, Cildiniz Sıkılaşarak Zayıflayın. Pasif jim direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile

KAVİTASYON

Ultrasonic Ses Dalgalarıyla Yağ Hücrelerini Yakarak Zayıflayın. Ultrasonik ses dalgaları ile yağ şeklini bozmaya yönelik bir işlemdir. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ