RADYO FREKANS

RADYO FREKANS
Radyo frekans yüz, boyun, dekolte, karın, kol, bacak gibi vücut bölgelerinde uygulanan bir yöntemdir. Cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünmesini ve hatların belirginleştirilmesine yardımcı olan daha genç görünüm sağlayan elektromanyetik bir enerjidir.
Radyo dalgaları, mikro dalga, infrared, optik, ultraviyole, x- ışınlarından gama ışınları elektromanyetik spektrumun içinde bulunan dalga boylarıdır. Radyo frekans da elektromanyetik spektrumun içindeki, elektromanyetik radyo frekansların en küçüğü ve insan vücudunda ilerleyebilen bir elektromanyetik enerjidir.
Radyo frekans enerjisi vücuta kontrollü ısı yükseltme imkanı sağlayan bir teknolojidir.
Uzman Skinolojistler Radyo frekans ile daha derin olan Dermis ve Hypodermis tabakalarına kadar etki uygulama yapabilirler. Nüfuz etme derinliğini kontrol edebilirken cildin üst tabakası Epidermis’e de zarar vermeden bu tabakayı koruyarak ısı kontrolünü sağlar. Radyofrekans vücutta ve yüzde istediğimiz derinlikte ve istediğimiz etkiyi elde etmeye yönelik çalışma imkanı sağlar.
Dermisin %70-80 i kolajen liftir. Ayrıca elastikiyet için elastin lifler ve su tutulumunu sağlamak için proteoglikanlar vardır. Bu proteoglikanlardan en önemlisi hiyalüronik asittir. Radyofrekans uygulamasında bu tabakayı desteklemek için Dr. Baumann Hyalüronik asit ampülü takviyesi ile bakımda cilt ile özdeş bütünlük sağlanmaktadır.
Radyofrekans sistemi Fibroplast hücrelerine (kolajen tabakası) monoplare radyofrekans ile etki eder. Moleküler tabakaya etki ile yeni kolajen oluşumunu tetikler. Kolejen şekillendirmesiyle birlikte dokularda ve kolejen üretiminde değişiklikler olur. Vücudun kendi onarım mekanizmasının harekete geçirilmesini sağlar.
Harekete geçen bu mekanizma ile birlikte kan dolaşımı artar, metabolizma hızlanır. Metabolizma sirküslasyonu ile deride bulunan kolejen dokuyu güçlendirmeyi ve yağ dokularını ısıtarak parçalamayı hedef alır. Bu üstün teknoloji sayesinde elastin ve kolajen üretimi artar. Kırışıklıklar gözle görülür derecede azalır, cilt dokusu daha genç ve sıkı görür. Yapılan uygulama sonrasında 3-6 aya kadar bu etki devam eder. Lenfatik tıkanıklıkların giderilmesiyle vücuttan toksin atımı ve göz çevresi morluklarında da azalma görünür. Cilt ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.
Radyo frekans bölgesel yağlanma, vücudun yeniden şekillenmesi, selülit, yağ parçalama, vücutta sarkma, gevşeklik, yüzde sarkma ve kırışıklık için kullanılır.
Cilt tipi her zaman değişmektedir. Çevre koşullarına bağlı güneş-ısı- soğuk-nem-kuru hava- stres-hormonal değişiklikler-yaşlanma ve cilt ekosisteminin bozulması her bireyin karşılaştığı veya karşılaşacağı koşullardır. Bu koşullarda cildimiz mutlaka tipini değiştirecek dolayısı ile yağını, nemini kolajen ve elastin yoğunluğunu zaman içinde kaybederek bozulacaktır.

Amacı kontrollü ısıyla yağ dokusunu eritip küçültmektir. Eriyen yağlar, lenf yoluyla emilir ve bol suyla vücuttan atılır.

Radyo Frekans Kullanım Alanları

 • Selülitlerde
 • Gıdı bölgesinin toparlanmasında
 • Bölgesel yağ birikimlerinde (kalça, bacak, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklıklar)
 • Ciltteki kolajen dokusunun yenilenmesinde
 • Kollardaki gevşekliğin toparlanmasında ve
 • Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerin giderilmesinde etkilidir.

Kimlerde Kullanılamaz

 • Parkinson
 • Multiplskleroz
 • Epilepsi
 • Kanser - Cilt Kanseri
 • Hamilelerde
 • Kalp Pili Kullananlarda
 • Vücudunda Metal Protez Bulunanlarda

 

Hizmetlerimiz

Şahnaz Kula Beauty

Güleryüzlü ve Uzman Personelimiz ile Siz Değerli Müşterilerimize Artık Yeni Adresimizde Yeni Ürün ve Teçhizatlarımız ile Daha Modern Bir Anlayış ile Hizmet Vermekten Gurur Duymaktayız.

Profesyonel Makyaj, Kalıcı Makyaj, İğneli Epilasyon, Laser Epilasyon, Zayıflama, Vücut Bakımı, El - Ayak Bakımı, Depilasyon Hizmetlerimizden Faydalanabilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin;
0212 855 65 35

RADYO FREKANS

Isıyla Eritilen Yağ Dokusu Küçülür

LEKE TEDAVİSİ

Leke tedavisi güneş lekesi, çiller, yaşlılık lekeleri, et benleri ve doğum lekelerinde tek başına veya diğer yöntemlerle beraber kullanılabilir.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle işlemin yapılmasıdır. bu ürünler alerjik olmadığı gibi yüz ve vucut için özel tasarlanmıştır, ve pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir .

LPG INTEGRAL

Dünyada Sellülit Tedavisinde Etkinliği Bilimsel Araştırmalarla Kanıtlanmış FDA Belgeli Tek Endermoloji Cihazı LPG’dir.

PROTEZ TIRNAK

Protez tırnak öncelikle tırnağa estetik görünüm kazandırmak için uygulanır. Sağlıklı, hijyenik hizmet veren salonlarda, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

EPİLASYON

İstenmeyen tüylerin, çeşitli yöntemlerle kalıcı olarak yok edilmesine epilasyon denir. Epilasyon vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanır. Koltuk altı, bikini, yüz, çene, boğaz, ense, kol, bacak ve el bölgeleri kalıcı kıl yok etme tedavisi amaçlı epilasyonun uygulandığı en yaygın bölgelerdir.

YÜZ RADYO FREKANSI

Tüm cilt tiplerine uyan 3 yeni lift başlığı ile AntiAging Etkisi Sağlar. Yok olmuş kırışıklar, Yenilenmiş cilt (kolajen artışı), Toparlanmış yüz hatları, Şahnaz Kula İle Güzelliğinize Güzellik Katın

DERMAROLLER

Dermaroller, bir silindir üzerinde sıralanmış mikro iğneleri olan bir tedavi aracıdır. Mikroiğneleme amacıyla kullanılan bir diğer araç da Dermastamp’tır

CİLT BAKIMI

Cildinizin daha uzun ömürlü, sağlıklı genç, canlı ve ışıltılı görünmesi için Cilt Bakımı yaptırmalısınız. Normal bir cildin sağlığını ve güzelliğini sürdürebilmesi için en üstteki ölü hücrelerin sürekli dökülüp yenilenmeleri

LENF DRENAJ

Cilt Kalitesinde Düzelme, İncelme, Deri Altında Sıkılaşma Lenf Drenaj İle Mümkündür. Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı

PASİF JİMNASTİK

Efor Sarfetmeden Diyetle Yağ Hücrelerinin Boşaltılmasıyla, Cildiniz Sıkılaşarak Zayıflayın. Pasif jim direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile

KAVİTASYON

Ultrasonic Ses Dalgalarıyla Yağ Hücrelerini Yakarak Zayıflayın. Ultrasonik ses dalgaları ile yağ şeklini bozmaya yönelik bir işlemdir. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ